1. - 2. 4. 2017 - Halové MČR U18 - Praha

Halové MČR U18 - Praha - Makovcová s Žůrkovou na Mistrovství ČR bronzové

Plážové volejbalistky z Beachvolejbalu Karviná Marie Makovcová a z Happy Sport Opava Natálie Žůrková mají za sebou první turnaj letošní sezóny a to halové Mistrovství České republiky juniorek do 18 let, které proběhlo první dubnový víkend v Praze na Strahově.

Za účasti 16 nejlepších párů z celé České republiky v této věkové kategorii děvčata vybojovala krásné 3. místo. Vzhledem k tomu, že je to teprve začátek beachvolejbalové sezóny, lze tento výsledek považovat za úspěch. Mája s Naty ještě před čtrnácti dny si musely plnit volejbalové povinnosti ve volejbalovém týmu TJ Ostrava, kde v Českých Budějovicích hrály baráž o udržení v extralize kadetek, což se jim nakonec taky povedlo. Takže tréninky na písku probíhaly pouze dva týdny, což je ve srovnání s děvčaty z Prahy nebo Brna velký rozdíl, protože většina párů, které se zúčastnily Mistrovství ČR trénují beachvolejbal po celý rok.

Ale vraťme se k zápasům na tomto Mistrovství ČR.

V prvním kole narazily Mája s Naty na děvčata z Prahy Evu Škorvánkovou a Kateřinu Krásnou, které bez problému porazily 2:0 (12, 8) na sety.

Ve druhém kole se střetly taktéž s děvčaty z Prahy Terezou Příhodovou a Anitou Hájkovou, které taktéž porazily přesvědčivě 2:0 (14, 11).

Nejdramatičtější zápas prvního dne Mája s Naty odehrály proti domácí strahovské dvojici Alžbětě Rybové a Nele Roštokové, kterou po velkém boji porazily v tiebreiku 2:1 (20, -18, 12), kdy ve třetím setu již děvčata prohrávala 3:8 a Mája byla ošetřována kvůli křečím v lýtku, které ji v horkém a dusném počasí v hale postihly a zdálo se, že zápas bude muset být skrečován ve prospěch pražské dvojice. Po ošetření ale děvčata začala hrát jako by je polil živou vodou a teibreik dokázaly dovést do vítězného konce v poměru 15:12.

Po tomto zápase se Mája s Naty kvalifikovaly přímo do semifinále, které se odehrálo druhý den v neděli.

Tam děvčata nastoupila proti dvojici Berenika Dominiková a Alžběta Skopová. V tomto zápase Mája s Naty bohužel po velkém boji prohrály nejtěsnějším rozdílem 25:27 a 19:21, kdy v každém setu vedly rozdílem tří až čtyř bodů, ale nezvládly koncovky setů. Dominiková se Skopovou nakonec celý turnaj vyhrály.

V boji o třetí místo Makovcová s Žůrkovou se utkaly opět s domácí strahovskou dvojici Rybová, Roštoková a tento souboj už s přehledem vyhrály 2:0 (11, 14) a získaly pěkné bronzové medaile.

Další turnaje beachvolejbalové sezóny budou pokračovat začátkem května již pod otevřeným nebem sérií turnajů Českého poháru (Opava, Brno, Zlín, Jihlava, Pňov u Kolína, Chodov u Karlových Varů, Praha Ládví, Olomouc) a vyvrcholením sezóny bude Mistrovství ČR do 18 let v červenci v Opavě.

V srpnu proběhne Mistrovství střední Evropy v Brně, kam by se děvčata chtěly taky kvalifikovat.

Pokud budou bojovat a podávat výkony jako na tomto Mistrovství ČR, mohlo by se jim toto přání splnit.

Souhrn výsledků:

Makovcová, Žůrková – Škorvánková, Krásná  2:0 (12, 8)

Makovcová, Žůrková – Příhodová, Hájková  2:0 (14, 11)

Makovcová, Žůrková – Rybová, Roštoková  2:1 (20, -18, 12)

Makovcová, Žůrková – Dominiková, Skopová  0:2 (-25, -19)

Makovcová, Žůrková – Rybová, Roštoková  2:0 (11, 14)

ODKAZ: http://www.cvf.cz/beach/beach_zpravy/na-strahove-probehlo-halove-mcr-do-18-let-tituly-slavi-dvojice-z-hlavniho-mesta-2467.html

ODKAZ: http://karvinsky.denik.cz/ostatni_region/makovcova-s-zurkovou-bronzove-na-mcr-20170413.html

FOTO ZDE: http://www.beachkarvina.net/fotogalerie/category/137-mcr-strahov

 

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x
Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x